W czasach elektrycznych maszynek do golenia mężczyźni nie odchodzą od klasycznej pielęgnacji brody. Golenie to nie tylko proces podczas którego pan modeluje wygląd swojego zarostu, ale to też moment, kiedy mężczyzna pozbywa się owłosienia z okolic rąk, nóg, klatki piersiowej czy pach.

Czego używać do golenia? Kosmetyki naturalne
Pianki, oleje, balsamy, kremy i wody po goleniu są równie ważne co sam przyrząd do trymowania zarostu. Mężczyźni cenią sobie w nich nie tylko prostotę nakładania czy samego użytkowania, ale również naturalny skład, który zmniejsza ryzyko pojawienia się podrażnień na skórze. Naturalne kosmetyki do golenia cechują się brakiem wszelkich dodatków chemicznych, wzmacniaczy zapachowych i innych substancji pochodzenia chemicznego. W zamian oferują skład oparty na bazie składników pochodzenia roślinnego oraz minerały powstałe na skutek naturalnych procesów ziemskich.

Jak golić miejsca intymne?
To pytanie zadaje sobie wielu panów i pań. Delikatna skóra wymaga szczególnej ostrożności i pielęgnacji, dlatego do tego rodzaju zarostu należy używać delikatnych kosmetyków. Bardzo ważne jest nawilżenie, odżywienie, regeneracja skóry po goleniu. Podrażniony naskórek ma tendencję do krostek, zaczerwienień i potrzebuje witamin oraz odpowiednich olejów, balsamów, kremów.
Przy wrażliwych miejscach należy zastanowić się nad goleniem a depilacją. Druga technika jest mniej inwazyjna a z pewnością efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż po goleniu. Depilacja kremem lub woskiem powinna przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta - w przeciwnym razie możemy podrażnić skórę.