Naturalny żel do mycia Ahoj Kapitanie! 300ml

Naturalny żel do mycia Ahoj Kapitanie! 300ml

300ml
odświeżający
39,00 zł
Szampon do włosów – Original 250ml

Promocja

-10%

Szampon do włosów – Original 250ml

250ml
42,30 zł47,00 zł
Hipoalergiczne mydło w płynie 500ml

Hipoalergiczne mydło w płynie 500ml

500ml
Bezzapachowe
Żel do ciała „re-fresh! body wash”200ml

Żel do ciała „re-fresh! body wash”200ml

200ml
relaks & odświeżanie
59,00 zł
Żel do higieny intymnej 100ml

Żel do higieny intymnej 100ml

100ml
antybakteryjny
95,00 zł

 Mydła to jeden z najstarszych środków do higieny ciała, ale też środek pomagający w praniu ubrań. Głównymi składnikami używanymi do produkcji mydła są tłuszcze nasycone, które po odpowiedniej obróbce i dodaniu innych składników tworzą mydło. Mydła dzielimy na kilka sposobów.

W zależności od zawartości poszczególnych związków mydła możemy podzielić na: potasowe (znane nam jako mydło szare), sodowe (czyli najbardziej znane białe mydła w kostce) i litowe (nie mają zastosowania w przemyśle). Mydła dzielimy również na konsystencję i z nich wyróżniamy: twarde, miękkie i płynne.

Zastosowanie mydła
Mydła mogą być wykorzystywane do mycia całego ciała co w połączeniu z prostotą użytkowania powoduje, że są najczęściej używanym środkiem do higieny osobistej przez mężczyzn. Mydła dla mężczyzn różnią się od kobiecych przede wszystkim zapachem, który utrzymuje się na skórze po umyciu. Są to wyraziste mocne nuty zapachowe otrzymywane poprzez dodanie odpowiedniego składnika roślinnego, jak ekstrakty z kory drzewa, liści, korzeni lub samych owoców, bądź wyrazistych przypraw, jak na przykład: imbir, pieprz czy kardamon.

Żele pod prysznic dla mężczyzn
Żel jest kosmetykiem - płynną formą mydła. Żele dla mężczyzn, poza męskim zapachem wyróżnia często fakt, że są łączone w zestawy 2w1 czy 3w1, które przeznaczone są do mycia ciała, twarzy i włosów lub brody, ciała i włosów. Uniwersalność, zapach i prostota w użytkowaniu to to czym najczęściej kierują się panowie przy zakupie żelu.

Żele - rodzaje:
- energetyzujące, które zawierają olejki cytrusowe powodujące uczucie orzeźwienia,
- nawilżające, przeznaczone dla osób o delikatnej i łatwo wysuszającej się skórze,
- odżywcze dla skóry szorstkiej, gdyż przywracają jędrność, miękkość i elastyczność,
- relaksujące, które poprzez zapach i zawartość ziół, działają odprężająco na nasz układ nerwowy,
- lecznice, czyli żele specjalistyczne posiadające w swoim składzie substancje lecznicze, jak mocznik czy salicylan sodu idealne do pielęgnacji skóry nadwrażliwej, trądzikowej lub do stosowania przy cerze atopowej.