️️ ️
Peelingi do ciała
Nawilżający peeling o zapachu wanilii z drobinkami złota 300g
MYJKA KOKOSOWA
CUKROWY PEELING DO CIAŁA 180G
Rozmaryn Limonka. Energetyzujący, cukrowo-solny peeling do ciała. Sól epsom, olej ryżowy 250ml
Peeling Lemo Scrub 240g
Scrub LAVENDER ZEN 250g
Peeling do ciała Cud Malina 300g
Scrub FRUIT ECSTASY 250g
LUKSUSOWY ZESTAW MARULA & JABŁOŃ - OLEJ 30 ML, PEELING 60 G, MASŁO 30 ML
NATURALNE PEELINGI DO KĄPIELI
Peeling oznacza czyszczenie, obieranie oraz złuszczanie. Zadaniem dobrego peelingu jest ścieranie martwego naskórka i pomoc w usuwaniu martwych komórek. Najlepszy peeling nie tylko odżywi skórę, ale jednocześnie oczyści ją, dotleni, ujędrni, wygładzi. Skóra po peelingu staje się bardziej ukrwiona, gładsza i elastyczna. Co więcej, dzięki usunięciu złuszczonego i starego naskórka, skóra jest świeża i pobudzona do wytwarzania kolejnych, nowych komórek. Po skórze poddanej ścieraniu - nie będą tworzyły się zaskórniki i inne niedoskonałości. Trzeba jednak pamiętać, że peelingu nie powinny wykonywać osoby o cerze tłustej ze skłonnościami do wyprysków.
Osoby o delikatnej skórze powinny szukać produktów naturalnych, ekologicznych opartych wyłącznie na prostych, roślinnych i ziołowych składnikach. Ponadto ci, którzy mają problem z zaczerwienioną skórą, suchą skórą, łatwo podrażniającą się - nie powinni stosować silnych peelingów, a takie, które zawierają delikatne składniki ścierające.
Cykl odbudowy naskórka trwa 28 dni. W tym czasie nowe komórki, z głębszej warstwy przesuwają się ku wierzchu, a następnie w warstwie rogowej obumierają. Zbyt duże nagromadzenie się martwych komórek powoduje szorstkość skóry i jej oporność na działanie kosmetyków. I właśnie tutaj sprawdzi się peeling naturalny, który usunie martwą część naskórka i odsłoni ją na działanie kolejnych organicznych kosmetyków.
Jak często stosować peeling? Nie częściej niż raz w tygodniu. Zbyt częste peelingowanie skóry może ją podrażnić.
Peeling warto zrobić podczas kąpieli. Nic nie zastąpi domowego spa pełnego ekologicznych kosmetyków. Do peelingu całego ciała należy używać mocniejszych produktów, ale do twarzy i dłoni, gdzie skóra jest delikatniejsza, należy sięgać po specjalne peelingi do tych części ciała.
Z czego składa się peeling naturalny? Najczęstszymi składnikami specjalistycznych kosmetyków są np. mielone pestki owoców, kawa, cukier lub sól morska. W połączeniu z olejami naturalnymi, olejkami eterycznymi i innymi odżywczymi ekstraktami roślinnymi nie tylko nawilżają i regenerują skórę, ale pozostawiają magiczny zapach.
Jak robić peeling? Kosmetyk należy wcierać kolistymi ruchami i trzeba wmasowywać go od stóp ku górze pamiętając szczególnie o grubszych warstwach skóry - na łokciach i stopach.